- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníTato Škoda 120 L má 700 koní, 0-100 km / h za...

Tato Škoda 120 L má 700 koní, 0-100 km / h za 2 sekundy

Škoda 120 L je považována za vše, jen ne za sporťák. Toto dnes již kultovní auto bylo kdysi snad nejběžnějším vozem na cestách, dnes prožívá své znovuzrození. Škodovka se stává stále populárnější i mezi komunitou Hipster, vytáhnout z garáže staré auto po dědečkovi a dát ho dohromady je pro mnohé extrémně lákavé. Parta pánů z Finska se rozhodla pro mnohem radikálnější počin a přestavbu Škody 120 L na opravdový dragster!

Portál autozive.cz přinesl informace o zajímavém počinu pánů ze společnosti PJP Design. Rozhodli se o úpravu staré Škody 120 L, která nemá obdoby. Rozhodli se z ní udělat pravý dragster. Takový brutální počin zasluhuje extrémní zásah. Tak je to iv případě této Škody 120 L, z níž v podstatě zůstala jen karoserie, dokonce ani to ne celá.

Nejzásadnější změnou je nový motor. Tento šílený agregát má objem 7,6 litru, má 8 válců, jde tedy o pořádný kusisko techniky. Výkon je odhadem 650 – 700 koní, dostatečně vysoké číslo i pro ten nejbrutálnější supersport. A toto je stále 120-tka, nezapomínejte! Kvůli obrovskému motoru byla vyříznuta část karoserie, sbohem dalo i zadní okno. Díky tomu však zrychlí na 100 km / h jen za 2 sekundy! Maximálka je omezena na 230 km / h, auto by dalo rozhodně i víc ale přece jen, stále je to Škoda 120 L a už při takové rychlosti je zázrakem, že se vůbec nerozpadne. Nuž, o všem je zbytečné říkat, raději se podívejte video. Je sice 9 let staré a je nejasné, zda tato Škoda ještě vůbec existuje, každopádně to stojí za to!

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme