- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníStop koroně a bezpečné cestování: Jaká forma přesouvání je nejlepší?

Stop koroně a bezpečné cestování: Jaká forma přesouvání je nejlepší?

Letadla
Nejčastějším předsudkům o letecké dopravě je obava, že se infikujete rychleji, protože dýcháte „použitý“ vzduch. V letadle však může být kvalitnější vzduch jako v průměrně vybavené kanceláři a téměř jistě jako ve vlaku či v autobuse. Celý se totiž vymění každé 2 až 3 minuty ve srovnání s 10 až 12 minutami v klimatizované budově (studie ze státu Indiana).

Je to proto, že většina letadel používá vysoce účinný vzduchový filtr částic Hepa – nasává i čerstvý vzduch zvenčí, tedy nerecykluje jen ten vnitřní. Problém v letadle je spíše možná blízkost ostatních cestujících, která zvyšuje riziko přenosu, rovněž různé nakombinovaných cestující na letištích a možné kontaminované povrchy. Právě proto letiště velmi často dezinfikují. Sporná je i kvalita konkrétního letiště.

Vlaky a autobusy
Nejbezpečnější je samozřejmě auto s posádkou, jejíž dvoutýdenní historii znáte. Riziko infekce v prostoru autobusu či ve vlakových vozech závisí zejména na koncentraci cestujících a dynamiky vašeho cestování, tedy kolik prostředků cestou vystřídáte. V autobuse je ideálně šachovnicové (nebo ještě rozptýlenější) sezení. Ve vlaku se vyplatí připlatit si první třídu nebo zvolit vůz s kupé, ve kterém se nevystřídá tolik lidí, a v kupé pravidelně a co nejčastěji větrat.

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme