- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Pro ženySpolečnost Mars oslovila 10 000 žen z 88 zemí světa: co je třeba změnit,...

Společnost Mars oslovila 10 000 žen z 88 zemí světa: co je třeba změnit, aby mohly ženy využít svůj potenciál?

Společnost Mars, Incorporated zveřejnila výsledky #HereToBeHeard, globální poslechové studie vytvořené s cílem vyzdvihnout hlasy všech žen – nezávisle na rase, věku, sexualitě, náboženství, zdravotním stavu a dalších. Smyslem bylo zapojit tyto ženy do rozumného dialogu o tom, jak utvářet inkluzivnější svět. Tato iniciativa si dává za cíl především pokročit v oblasti rovnosti žen a mužů.

Během pouhých tří měsíců se 10 319 žen z 88 zemí zúčastnilo crowdsourcingové iniciativy a odpověděly na jednu otázku: Co je třeba změnit, aby více žen mohlo naplno využít svůj potenciál? Ženy požadují od svých zaměstnavatelů, vlád, komunit a mužů systémové změny, které mají prolomit bariéry. Výsledkem je přesná a inspirativní zpráva, která vyzývá společnost jako celek, aby ženám naslouchala a více se podílela na rovnosti pohlaví. Studie je součástí platformy Mars Full Potential a má sloužit pokroku v oblasti genderové rovnosti.

Mars spolupracoval s týmem vědců z iniciativy Budoucnost marketingu, která je součástí Business School na Oxfordské univerzitě a také s externími kvalitativními analytiky, aby zkoumali reakce žen.
80 % žen uvedlo, že si přeje ukončení systémové diskriminace a špatných genderových stereotypů a
79 % žen požaduje rovné pracovní příležitosti, přičemž 65 % žen požaduje větší rozhodovací pravomoci. Je zajímavé, že 71 % žen zdůraznilo, že muži hrají klíčovou roli – ať už jako spojenci při řešení nejrůznější otázek, tak jako překážka při posunu žen vpřed

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme