- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Pro ženyRusko zařadilo Cichanovskú na seznam hledaných osob

Rusko zařadilo Cichanovskú na seznam hledaných osob

Spojené státy i Evropská unie odmítají uznat 66-letého Lukašenka za legitimního lídra Běloruska.
Rusko zařadilo běloruskou opoziční vůdkyně Sviatlanu Cichanovskú na seznam hledaných osob v souladu s regionálními dohodami poté, co tak udělalo i Bělorusko. Minsk tvrdí, že Cichanovská vyzvala na svržení ústavního pořádku v zemi.

Informovala o tom v pátek stanice Svobodná Evropa (RFE / RL).

Ruská média citovaly tamní ministerstvo vnitra, které daný krok potvrdilo s tím, že šlo o opatření v rámci Svaz Ruska a Běloruska. Zpráva přichází tři dny poté, co Cichanovská otevření požadovala, aby Alexandr Lukašenko do 25. října odstoupil z funkce běloruského prezidenta, jinak bude následovat celostátní stávku.

„Toto ultimátum požadoval lid, já jsem jej pouze veřejně oznámila,“ uvedla v rozhovoru pro RFE / RL Cichanovská, jejíž v Bělorusku hrozí podle jejích vlastních slov v případě zadržení a usvědčení pětileté vězení.

Bělorusko se zmítá v nepokojích od srpnových prezidentských voleb, ve kterých si Lukašenko na pozadí obvinění z rozsáhlých volebních podvodů zajistil šesté funkční období. Cichanovská, jejíž stoupenci tvrdí, že volby vyhrála ona, krátce nato z důvodu výhrůžek vůči své osobě i rodině utekla do sousední Litvy.

Spojené státy i Evropská unie odmítají uznat 66-letého Lukašenka za legitimního lídra Běloruska. Brusel 2. října souhlasil, že ho zařadí na svůj sankční seznam.

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme