- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníNa Novém Zélandu probíhá mise na záchranu uvízlých velryb

Na Novém Zélandu probíhá mise na záchranu uvízlých velryb

Obyvatelé zálivu Colville Bay na Severním ostrově země zpozorovali v sobotu v mělkých kalných vodách okolo 40 až 60 velryb, které plavaly blízko pobřeží.
Záchranáři pracují na záchraně skupiny velryb, která uvízla na odlehlém poloostrově na Novém Zélandu. Informaci přinesla v sobotu agentura DPA.

Obyvatelé zálivu Colville Bay na Severním ostrově země zpozorovali v sobotu v mělkých kalných vodách okolo 40 až 60 velryb, které plavaly blízko pobřeží. Asi 25 z nich, o nichž se předpokládá, že jsou vůdčími velrybami, od té doby uvázlo na mělčině, informovalo novozélandské ministerstvo ochrany přírody na sociální síti Facebook. Zbývající velryby se podařilo nasměrovat do moře.

DCIM\100MEDIA\DJI_0289.JPG

Záchranáři požádali veřejnost, aby se od místa držela dál, protože čekají na další příliv, který přijde asi o 21:00 místního času (10:00 SELČ).

Na místě byli pracovníci ministerstva, kterým pomáhali dobrovolníci z projektu Jonah, hasiči a členové místního maurského kmene iwi. Ministerstvo uvedlo, že celý tým pracuje na tom, aby velryby uklidnil a zajistil jim bezpečí.

Hromadné uvíznutí velryb nejsou na Novém Zélandu ničím neobvyklým. S podobnými případy se ochranáři setkávají zhruba každé dva roky.

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme