- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Pro ženyKdyž se láska změní na peklo. Toxický vztah spočívá podle odborníků ve...

Když se láska změní na peklo. Toxický vztah spočívá podle odborníků ve třech znacích

chorobná žárlivost
To, že partner jeví zájem a zajímá se o to, s kým trávíte čas – hlavně, pokud se jedná o opačné pohlaví, umí být na začátku vztahu mimořádně lichotivé. Většina z nás má pocit pomůže docenit a toho, že její muž má oči jen a jen pro ni. Právě to je však velmi tenkou čarou mezi pocitem důležitosti a chorobným žárlení. Pokud váš partner žárlí už krátce po tom, co jste spolu začali randit, měla by se vám zapnout výstražná kontrolka. Tento stav se totiž jen málokdy změní a pokud vám člověk nedůvěřuje na začátku, nebude vám důvěřovat ani časem, právě naopak, bude vás o něco víc podezřívat.

Žárlivost je většinou nevyřešeným problémem člověka, který žárlí. Nenechte ji tedy zasahovat do vašeho života a později i do sebevědomí – obzvláště pokud víte, že nic špatného neděláte.

Pozor na využívání
Ozve se vám pouze tehdy, pokud má čas a pokud něco potřebujete, většinou vás odbude s tím, že je příliš zaneprázdněn. I takto nějak vypadá další z hlavních znaků toxického vztahu, kdy osoba jen využívá vaši přítomnost a dobrosrdečnost. Pozorujte nakolik je daný člověk ochotný dělat kompromisy, ústupky, ale zároveň i milé gesta, které jsou přirozené u osob, které máte rádi. Pokud zjistíte, že vám skutečně to, co dáváte do vztahy vy, nevrací, je na čase odejít.

Tyto osoby mají totiž tendenci lidem ubližovat a ubírat je o jejich sebevědomí či klid. Je vysoce pravděpodobné, že pokud takový toxický vztah budete živit, zničí vás to a více, než těšit se, budete utrápení.

Přečtěte si: Odhalte jaký kvalitní je vztah s vaší polovičkou: Stačí odpovědět na tuto otázku a zjistíte, na čem jste

Ještě je brzy
Pravděpodobně většina z nás se setkala s osobou, která měla čas na všechno. Čas na to, aby vás seznámila se svými rodiči, užila si s vámi prodloužený víkend, přemýšlela nad založením rodiny a manželství … lidé, kteří nemají určitou vizi ve vztahu ve skutečnosti dané osoby využívají jako dočasné zábavky.

Nezůstávejte při člověku, se kterým si umíte představit budoucnost, ale máte pocit, že on o ní ani zdaleka nepřemýšlí. Ztrácíte tím čas a navíc si nepěkně ubližujete, zatímco jste pro tento typ toxického člověka jen zpestřením nudných dní.

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme