- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníEvropští kontroloři pustí zpět do provozu letadla typu Boeing 737 MAX

Evropští kontroloři pustí zpět do provozu letadla typu Boeing 737 MAX

Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) se blíží k rozhodnutí o povolení návratu letadla Boeing 737 MAX na oblohu po tom, jak bylo celosvětově uzemněno po dvou tragických nehodách.

Výkonný ředitel EASA Patrick Ky uvedl, že je spokojen s tím, že díky změnám je letadlo dostatečně bezpečné na návrat na oblohu před koncem tohoto roku. Informovala o tom agentura Bloomberg.

„Úroveň dosažené bezpečnosti je pro nás dostačující,“ citovala agentura Bloomberg ředitele EASA.

Patrick Ky podle ní řekl, že vývoj dalšího senzoru potrvá 20 až 24 měsíců a agentura projednala s Boeingem „fakt, že s třetím senzorem bychom mohli dosáhnout dokonce vyšší úrovně bezpečnosti“.

EASA pro Associated Press uvedla, že článek Bloombergu je přesný. V odpovědi agentura dále konstatovala, že „nyní je v procesu zkoumání konečných dokumentů před navržením směrnice o letové způsobilosti pro Boeing 737 MAX, kterou pravděpodobně zveřejní příští měsíc pro veřejnou konzultaci“.

Po ukončení konzultace se zveřejní konečná směrnice o letové způsobilosti, dodala EASA. Podle Bloombergu proces veřejné konzultace bude trvat čtyři týdny.

Letecké společnosti začaly využívat stroje Max v roce 2017. Téměř 400 těchto letadel bylo v letecké dopravě v době, kdy byly uzemněny v reakci na nehodu v Indonésii v roce 2018 a v Etiopii v roce 2019.

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme