- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníByt nebo dům - to si musí zvážit každý sám a rozhodnout...

Byt nebo dům – to si musí zvážit každý sám a rozhodnout se

Mladá, tříčlenná rodina bydlí v Jaslovských Bohunicích v bytě s výměrou 50m2 a to je také důvod, proč chtějí změnu. I když v minulosti žili několik generací iv menším prostoru, jim to už nestačí. Chtěli by něco větší.

Jejich malá dcerka bude o chvíli potřebovat svůj vlastní pokoj. Zvažují koupit byt nebo raději dům v okolí Trnavy, s dobrým přístupem
do Bratislavy, blízko dálnice. Renáta pracuje v hlavním městě
a po rodičovské dovolené bude muset denně docházet. Stačí jim čtyřpokojový dům, alespoň s 5-arů pozemku a ideálně novostavba nebo již po rekonstrukci, aby se mohli hned nastěhovat. Rozpočet mají 160 tisíc EUR.

Hledání nového bydlení zůstalo na Renatka a manžel se zatím stará doma o dcerku. Spolu s Vladem Voštinár se vydali nejdříve
do novostavby v Jaslovských Bohunicích s malým pozemkem, takže by byl jen náhradou za byt. V Bučany zase navštívili zrekonstruovaný straší dům, jehož plusem byla velká zahrada se sadem.

Z domů nejvíce zaujal vzorový bungalov v Križovanech
nad Dudváhom, který může být po dokončení oázou pro celou rodinu a vhodným sídlem do budoucnosti. Nevýhodou je, že domky se teprve začnou stavět, a tak by si museli počkat.

Bonusová nabídka – čtyřpokojový podkrovní byt s lodžií ve starém centru Trnavy tentokrát zamíchá karty. Podle odborníka na bydlení, Martina CAPA, je to prémiová lokalita, v nadstandardním provedení, ale je to městský typ bydlení. Tam netřeba hledat místo na výběh pro děti a odpočinek na vlastním dvorku. No nabídka je to zajímavá.

Paní Renatka má již na závěr dvou favority – novostavbu a byt v Trnavě. Ani se jí nezdálo, že přímo v centru může být takový krásný byt. Na dům třeba čekat a na byt v Trnavě ne. Ona by nečekala a brala by byt, ale musí jít domů a promluvit se s manželem. Zváží všechny plusy a minusy a rozhodnou se spolu. Vlado jim přeje, aby se rozhodli rychle a dobře.

Nemovitosti jsou skutečně o kompromisech. I v této části Nového bydlení uvidíte, že ne vždy vámi vysněná lokalita na život, musí být vždy ta nejlepší. Nebojte se a oběhněte několik nabídky, které jsme i my našli na portálu Nehnutelnosti.sk nebo si zapněte Nové bydlení v neděli na Jezerský a my vás budeme inspirovat.

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme