- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Bydlení7 špičkových vysokoškolských kampusů ze světa

7 špičkových vysokoškolských kampusů ze světa

S rozběhem nového akademického roku se postupně plní internáty v různých částech světa. Zatímco některé nabídnou studentům pouze ubytování v základním standardu, jiné jsou zárukou maximálního pohodlí a otevřených možností pro studium, společenské vyžití i odpočinek. Ubytování v některém ze 7 kampusu, které patří mezi nejlepší na světě, by zřejmě ocenili i naši studenti.

  1. Tietgenkollegiet (Kodaň, Dánsko)

V Kodani najdeme špičkových kolejí hned několik. Titulem „Nejlepší internát světa“ se však může pochlubit pouze Tietgenkollegiet. 7-patrový komplex se kromě nadstandardního zařízení pokojů vyznačuje kruhovým tvarem, uprostřed kterého je externí společenská zóna nabízející prostor ke studiu i volnočasové aktivity. Před internátem se nachází vodní kanál se sítí cyklostezek, což ještě více zvyšuje atraktivitu okolního prostředí.

  1. Kampus Univerzity v Kapském Městě (Kapské Město, JAR)

Do pořadí nejlepších kolejí světa už pár let přemlouvá síť kampusu patřících pod správu Univerzity v Kapském městě. Tu tvoří 4 komplexy určené pro studenty vybraných fakult. Každý nabízí nadstandardní ubytování s řadou sportovních, kulturních a vědeckých možností. Za pozornost stojí i samotné sídlo univerzity v areálu s několika historickými budovami situovanými přímo pod mohutnými skalními masivy.

  1. Hlavní kampus Univerzity Otago (Dunedin, Nový Zéland)

I slavná novozélandská univerzita disponuje sítí tvořenou několika kampus. Hlavní z nich nabízí ubytování například pro studenty medicíny, ekonomie či humanitních věd. Ti se mohou těšit na areál plný zeleně s výměrou několika desítek tisíc akrů, který lemuje řeka pečující o zdravé a estetické prostředí celého komplexu.

  1. Flagler College Campus (St. Augustine, Florida, USA)

Atraktivní internáty nabízející nadstandardní ubytování se vším, co k tomu patří, má i USA. Podle některých je nejkrásnějším z nich právě kampus ve floridském městě St. Augustine. Komplex vypadá jako honosný palác s nádherným exteriérem, za jaký by se určitě nestyděli ani slavné evropské zámky.

  1. Kampus Univerzity Royal Roads (Victoria, British Columbia, Kanada)

Atraktivní internáty připomínající zámecké areály má i Kanada. Jeden z nich sídlí v katastru města Victoria. Součástí areálu s historickým sídlem univerzity zasazeným do velkého parku je v tomto případě i skutečný zámek. Díky výměře parku v něm bylo možné zřídit hned několik ubytovacích objektů s hřišti, knihovnami i klubovými prostory.

  1. Kampus Hongkongské univerzity vědy a techniky (Hongkong)

Internáty v Hongkongu jsou z trochu jiného soudku. Na rozdíl od historických areálů uprostřed přírody nabízejí spíše moderní velkoměstské komplexy. Jinak to není ani v případě kampusu patřícího Hongkongské univerzitě vědy a techniky. Ta studentům nabízí špičkově vybavené pokoje a studijní prostory plné nových technologií. Čas strávený při studiu jim zpříjemní výhled na nedaleký záliv.

  1. Kampus Havajské univerzity (Manoa-Honolulu, Havaj, USA)

Studium na Havaji by mělo být garancí aktivního vyplňování volného času. V případě těch, kteří studují na Havajské univerzitě, to platí dvojnásob. Využívat totiž mohou prostředí se zahradami, sportovišti a bazény. V interních prostorech se zas dají využívat knihovny a hudební klub. Nechybí přístup na nedaleké pláže a vycházkové trasy do divoké havajské přírody.

Studium a studentské ubytování, o jakém můžeme u nás pouze snít. A to nejen v sedmičce těchto kampusu. Inspirativních univerzitních areálů, ze kterých si můžeme brát příklad, je ve světě podstatně více. Některé dokonce najdeme i ve vybraných lokalitách střední nebo východní Evropy.

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme